Muzeum Twierdzy Toruń. Wystawa zostanie uruchomiona w połowie sierpnia

Historia Wiadomości
Wizualizacja. Materiały Urzędu Miasta Toruń

Wiemy już, kto zajmie się wyposażeniem Muzeum Twierdzy Toruń. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek, 17 marca. Przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy etapy i pochłonie 3.7 mln zł. Placówka zostanie udostępniona zwiedzającym jeszcze w tym roku.

W pierwszym etapie zostanie wykonana zabudowa ekspozycyjna. W przestrzeni wystawowej pojawią się gabloty, witryny i stanowiska multimedialne. Zostanie zagospodarowana część techniczno-gastronomiczna, czyli kawiarnia oraz strefa wejścia z kasami. Dodatkowo, powstanie także specjalna aplikacja Twierdza Toruń, ułatwiająca zwiedzanie wystawy.

W drugim etapie witryny i gabloty zostaną zaaranżowane. To będzie czas na umieszczanie eksponatów. W tym okresie powstanie także militarny plac zabaw, zostaną sprowadzone manekiny do prezentacji mundurów i przygotowane filmy edukacyjne.

W połowie sierpnia planowane jest uruchomienie wystawy, czyli trzeci etap prac aranżacyjnych. Przeprowadzone zostaną testy wszystkich urządzeń i aplikacji, nie zabraknie także próbnego zwiedzania. Oznacza to, że Muzeum Twierdzy Toruń jeszcze w tym roku zostanie oddane zwiedzającym do użytku.

Wyposażeniem instytucji zajmie się warszawska firma Trias Avi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *