Muzeum Twierdzy Toruń. Wystawa zostanie uruchomiona w połowie sierpnia

Historia Wiadomości
Wizualizacja. Materiały Urzędu Miasta Toruń

Wiemy już, kto zajmie się wyposażeniem Muzeum Twierdzy Toruń. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek, 17 marca. Przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy etapy i pochłonie 3.7 mln zł. Placówka zostanie udostępniona zwiedzającym jeszcze w tym roku.

W pierwszym etapie zostanie wykonana zabudowa ekspozycyjna. W przestrzeni wystawowej pojawią się gabloty, witryny i stanowiska multimedialne. Zostanie zagospodarowana część techniczno-gastronomiczna, czyli kawiarnia oraz strefa wejścia z kasami. Dodatkowo, powstanie także specjalna aplikacja Twierdza Toruń, ułatwiająca zwiedzanie wystawy.

W drugim etapie witryny i gabloty zostaną zaaranżowane. To będzie czas na umieszczanie eksponatów. W tym okresie powstanie także militarny plac zabaw, zostaną sprowadzone manekiny do prezentacji mundurów i przygotowane filmy edukacyjne.

W połowie sierpnia planowane jest uruchomienie wystawy, czyli trzeci etap prac aranżacyjnych. Przeprowadzone zostaną testy wszystkich urządzeń i aplikacji, nie zabraknie także próbnego zwiedzania. Oznacza to, że Muzeum Twierdzy Toruń jeszcze w tym roku zostanie oddane zwiedzającym do użytku.

Wyposażeniem instytucji zajmie się warszawska firma Trias Avi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *