Muzycy największych scen operowych Europy wystąpią w Dworze Artusa

Kultura
Fot. materiały prasowe

Wybitne arie operowe wybrzmią w Sali Wielkiej Dworu Artusa. W niedzielę 9 grudnia o godz. 17 wystąpią w niej uznani soliści i muzycy najlepszych scen Europy. Bilety na Koncert Wiedeński kosztują 80 zł.

– W Dworze Artusa usłyszymy Koncert Wiedeński, który będzie nawiązywał do tradycyjnych gal i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu – zapowiada Łukasz Wudarski, dyrektor Dworu Artusa. – Podczas gali usłyszymy fantastycznych solistów operowych o wspaniałych głosach, którym towarzyszą na scenie znakomici i wielokrotnie nagradzani kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce oraz Europie.

REKLAMA

Jakie utwory artyści przygotują? Torunianie będą mieli okazję usłyszeć największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”.

W Toruniu usłyszymy dźwięki, którymi żyje operowy Wiedeń! Bilety na wydarzenie dostępne są w kasach Dworu Artusa oraz na stronie www.artus.torun.pl.

Tagged