Muzycznie i w plenerze na Jordankach

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Lech Kamiński

W miniony weekend ruszyły koncerty na świeżym powietrzu, przygotowane przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki pod hasłem Plener(L)OVE.

Jako pierwszy na scenie w sobotę zaprezentował się zespół Open Blues, grający własne utwory, standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky, jumpa czy hity rockowe. Niedawno obchodził 10-lecie istnienia, z tej okazji wydano krążek “Droga nieznana”, wybrany Płytą Roku w w plebiscycie Radia Gra i Toruńskiej Agendy Kulturalnej – Toruńskie Gwiazdy 2020.

REKLAMA

W niedzielę zaś wystąpił wokalista, gitarzysta i aranżer Rafał „Zwierzak” Zieliński mieszkający od prawie 20 lat w Toruniu, wraz z żeńskim duetem Pinky Loops (Marta Lutrzykowska – elektryczne skrzypce oraz Asia Czerwińska – elektryczna wiolonczela). Zagrali oni standardy muzyki filmowej i rozrywkowej.

Kolejne wydarzenie w najbliższą niedzielę, 23 maja o 16:00. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na Koncert (nie tylko) dla mamy, odbędzie się on w ramach cyklu Czas Dla Nas. Imprezy odbywają się na Scenie Plenerowej i zostały zorganizowane według zaleceń sanitarnych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *