Muzyczny wieczór w Toruniu. Koncert muzyki filmowej, Slavic Voices i festiwal organowy

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay

Święto Wojska Polskiego 2020, które zbiegło się w czasie z 100. rocznicą Cudu nad Wisłą, to okazja to hucznego świętowania. Obok oficjalnych uroczystości nie zabraknie wydarzeń muzycznych. Już dziś wieczorem odbędzie się koncert zespołu Slavic Voices oraz koncert w ramach festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Zaplanowany jest także Świętojański Festiwal Organowy.

Dziś o 18:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki zorganizowany zostanie koncert z okazji 100. rocznicy Cudu Nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje najbardziej znane utwory polskiej muzyki filmowej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać motywów z takich filmów, jak Pianista, Pan Tadeusz, Faraon, Ogniem i mieczem, Chłopi, Noce i dnie czy Bandyta.

REKLAMA

Na Zamku Krzyżackim, także dziś o 18:00, zaplanowany został z kolei koncert zespołu Slavic Voices. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie można usłyszeć największe przeboje polskiej przedwojennej muzyki filmowej w wykonaniu Michała Hajduczenia i Magdaleny Cysewskiej. Wybrzmią takie utwory z lat 30., jak „Na pierwszy znak”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „W starym kinie”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Natomiast w katedrze śś. Janów o 20:00 rozpocznie się Świętojański Festiwal Organowy, na którym wystąpi Roman Perucki. Wstęp na to wydarzenie także jest wolny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *