Muzyczny wieczór w Toruniu. Koncert muzyki filmowej, Slavic Voices i festiwal organowy

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay

Święto Wojska Polskiego 2020, które zbiegło się w czasie z 100. rocznicą Cudu nad Wisłą, to okazja to hucznego świętowania. Obok oficjalnych uroczystości nie zabraknie wydarzeń muzycznych. Już dziś wieczorem odbędzie się koncert zespołu Slavic Voices oraz koncert w ramach festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Zaplanowany jest także Świętojański Festiwal Organowy.

Dziś o 18:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki zorganizowany zostanie koncert z okazji 100. rocznicy Cudu Nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje najbardziej znane utwory polskiej muzyki filmowej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać motywów z takich filmów, jak Pianista, Pan Tadeusz, Faraon, Ogniem i mieczem, Chłopi, Noce i dnie czy Bandyta.

REKLAMA

Na Zamku Krzyżackim, także dziś o 18:00, zaplanowany został z kolei koncert zespołu Slavic Voices. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie można usłyszeć największe przeboje polskiej przedwojennej muzyki filmowej w wykonaniu Michała Hajduczenia i Magdaleny Cysewskiej. Wybrzmią takie utwory z lat 30., jak „Na pierwszy znak”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „W starym kinie”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Natomiast w katedrze śś. Janów o 20:00 rozpocznie się Świętojański Festiwal Organowy, na którym wystąpi Roman Perucki. Wstęp na to wydarzenie także jest wolny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *