Myrcha: Z kryzysu wychodzimy mocniejsi [3 PYTANIA DO…]

Box1 Polityka Wiadomości Wywiady

O sytuacji w Platformie Obywatelskiej i planach ugrupowania na najbliższe dni z posłem PO Arkadiuszem Myrchą rozmawia Arkadiusz Włodarski.

Czym, Pana zdaniem, jest spowodowany kryzys w PO?

REKLAMA

Myślę, że tutaj nie ma jednej przyczyny. Nawarstwiło się wiele rzeczy przez ostatnie miesiące, wynikają one choćby z pandemii, która utrudniła nam pracę i kontakty bezpośrednie. Wtorkowa dyskusja wiele problemów wyjaśniła, myślę, że potrzeba było takiej rozmowy bezpośredniej. Czuło się, że mimo różnych inicjatyw podejmowanych w naszych strukturach w partii czy w klubie nie wychodziło to tak, jak powinno. Można się było zastanawiać, czy to było spowodowane podejmowaniem błędnych decyzji, czy też brakiem komunikacji. Zaplanowaliśmy działania na najbliższe tygodnie, wychodzimy z tych rozmów mocniejsi.

Jaka jest recepta na wyjście z tego kryzysu?

Poza pracami sejmowymi, które się dzieją w ramach klubu, musimy też wrócić po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do takiego normalnego, partyjnego życia w naszych strukturach lokalnych i klubie parlamentarnym, a także do spotkań w terenie, choćby w ramach Klubów Obywatelskich. Ogólnie rzecz biorąc – wrócić do tych zajęć, które wymagają osobistej obecności. Myślę, że tego nam najbardziej brakowało.

Czy planowana jest jakaś odpowiedź na “Polski Ład” PiSu?

Z tego co wiem, to tak, będzie przygotowana taka odpowiedź, najbliższe dni poświęcimy pracy nad nią. Już w środę w parlamencie zaczęliśmy konsultacje w tej sprawie. Chcemy w najbliższym czasie stworzyć i zaprezentować naszą opowieść o Polsce przyszłości.

Tagged

1 thought on “Myrcha: Z kryzysu wychodzimy mocniejsi [3 PYTANIA DO…]

  1. Typowy Hipokryta gangu i Kartelu PO PiS LEWICA PSL – socjaliści ! Najpierw rozwalać lockdownami i Fałszywą plademią, a potem przychodzi z programem naprawczym.
    Ile on uczciwie przepracował w ciągu zycia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *