MZK o sygnalizacji na Bydgoskiej: Projekt jest ponownie analizowany

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu odniósł się do wczorajszej publikacji o projekcie stworzenia sygnalizacji świetlnej na każdym skrzyżowaniu od ul. Reja do ul. Chopina. MZK podkreśliło, że planowana organizacja ruchu drogowego w ul. Bydgoskiej miała na celu tylko i wyłącznie zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.

Przypominamy, że chodzi o pomysł, ostro krytykowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, postawienia ośmiu nowych sygnalizacji świetlnych na ul. Bydgoskiej.

Poniżej zamieszczamy oświadczenie MZK w tej sprawie:

W nawiązaniu do publikacji „Osiem nowych sygnalizacji na Bydgoskiej? To rozwiązanie sparaliżuje ruch” (Tylko Torun.pl, 18.03.2021 r.) informuję, iż o wprowadzeniu do projektu organizacji ruchu drogowego na ul. Bydgoskiej większej niż obecnie liczby sygnalizacji świetlnych zadecydowała chęć zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Wsłuchując się w głosy społeczeństwa projekt ten jest ponownie analizowany w kontekście zastosowania – w miarę możliwości – innych rozwiązań  w miejscach zabezpieczenia pieszych na jezdni oraz torowisku.

Tagged

2 thoughts on “MZK o sygnalizacji na Bydgoskiej: Projekt jest ponownie analizowany

 1. MZK: (…)”w miarę możliwości”(…).
  Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, sprawy pilnujcie, kontrolujcie MZK.
  Wiara jest dobra, ale…
  w kościołach.

 2. Czy wszystko musi być w Toruniu podporządkowane rowerzystom?
  Fakt oprotestowania postawienia aż tylu sygnalizacji przez rowerzystów jest swoistym przyznaniem się przez nich do łamania przepisów ruchu drogowego. W końcu poruszanie się rowerem po przejściach dla pieszych (nie, nie przejazdach rowerowych) oraz wpadanie na jezdnię czy torowisko to u nich norma na Bydgoskiej, ale i wszędzie indziej. Mało jest takich rowerzystów, którzy szanują innych uczestników ruchu, jak kierowcy czy piesi.
  Ok, zgodzę się że aż tyle sygnalizacji to przesada, ale są przejścia, gdzie jest ona konieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *