MZK wysoko w rankingu. Jak oceniacie komunikację miejską w Toruniu?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Są już wyniki ogólnopolskiego rankingu przedsiębiorstw komunikacji miejskiej 2018. Miejski Zakład Komunikacji zajął w nim trzecie miejsce. Co było brane pod uwagę?

Redakcja “Strefy Gospodarki”, niezależnego dodatku do “Dziennika Gazety Prawnej” ogłosiła wyniki kolejnego edycji ogólnopolskiego rankingu przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu został w nim wysoko oceniony. Zajął trzecie miejsce, czyli dwa miejsca wyżej niż w poprzednim zestawieniu.

W zestawieniu branych jest pod uwagę ok. 100 przedsiębiorstw i zakładów komunikacyjnych w Polsce. Z tego grona wyłaniane są te najlepsze, mające istotny wpływ na rozwój regionów i poprawy jakości życia. Co jest brane pod uwagę?

Autorzy rankingu analizują zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Biorą pod uwagą także tzw. dane miękkie, czyli współudział przedsiębiorstwa w życiu lokalnych społeczności, integrację z nimi, prowadzoną politykę jakości i udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

MZK znalazł się na podium z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie i Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Tychach. W pierwszej dziesiątce uplasowały się spółki z Gorzowa Wielkopolskiego, Ostrołęki, Grudziądza, Nowego Sącza, Inowrocławia, Czechowic-Dziedzic i Głogowa.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *