Na Barbarce odbędą się warsztaty pn.: Upcyclingowy wianek wielkanocny

Box2 Wiadomości
Fot. UMT

Kawiarenka Naprawcza “Stajnia”, mieszcząca się w Osadzie Leśnej na Barbarce, zaprasza na bezpłatne, rodzinne warsztaty wykonywania wianków wielkanocnych z wykorzystaniem upcyclingu, czyli techniki wtórnego przetwarzania odpadów. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba spieszyć się z zapisami.

Planowane warsztaty to część większego projektu pn. “Ograniczaj, segreguj, odzyskuj – Toruń wie jak postępować z odpadami”, realizowanego przez Stowarzyszenie “Tilia” przy wsparciu gminy miasta Toruń. Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości mieszkańców Torunia na temat prawidłowej gospodarki odpadami.

Warsztaty “Upcyclingowy wianek wielkanocny” zostaną zorganizowane w sobotę 2 kwietnia w godz. 9:00 – 13:00 w Kawiarence Naprawczej “Stajnia” w Osadzie Leśnej na Barbarce. Ich celem jest stworzenie unikatowego wianka wielkanocnego z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz takich, które nie nadają się do recyklingu i przetworzenia. Chodzi m.in. o wytłaczanki od jajek, skrawki materiałów tekstylnych, niepotrzebne koraliki czy guziki. Tego typu materiały należy zabrać ze sobą na warsztaty. Dodatkowo uczestnicy mogą zaopatrzyć się w nożyce i suszarki do włosów. Istotne jest, aby nie kupować nowych rzeczy – tylko wykorzystać to, co znajdzie się w domach. Upcycling jest bowiem metodą wtórnego przetwarzania odpadów, która doskonale wpisuje się w ideę gospodarki cyrkularnej.

Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 657 60 85 w. 85 lub pod adresem e-mail: k.marke@szkola-lesna.torun.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.