Na Bielanach powstanie nowa hala sportowa i boisko ze sztuczną nawierzchnią

Polecamy Wiadomości
fot. Pixabay.com

Uniwersytet Mikołaja Kopernika wkrótce rozpocznie drugi etap budowy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Właśnie poznaliśmy oferty firm na realizację tego zadania. Różnice cenowe są kolosalne.

UMK chciał wydać na drugi etap budowy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego 15,2 mln zł. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożył Zakład Usługowo-Handlowy z miejscowości Hartowiec. Wycenił ją na 12,8 mln zł.

To niska oferta w porównaniu z tym, czego zażądali pozostali oferenci. Fijałkowski i S-ka zaproponowało wykonanie zadania za 29,96 mln zł, konsorcjum firm Mega i Bud-Eko – 29,98 mln zł, a konsorcjum firm Alstal i AGB – 36,9 mln zł.

Teraz oferty są analizowane przez pracowników uniwersytetu. Rozstrzygnięcia poznamy w najbliższych dniach. Na czym będzie polegać drugi etap budowy UCS? Nowe obiekty sportowe zostaną wybudowane za obecnym basenem i halą sportową UMK (powstały w ramach pierwszego etapu UCS) w pasie terenu wzdłuż ul. św. Klemensa.

Zaplanowano tam m.in. boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią spełniającą wymagania Fifa quality PRO z oświetleniem zewnętrznym z regulacją natężenia. Będzie ono wyposażone m.in. w trybunę z pomieszczeniami podtrybunowymi (magazyny, pomieszczenia techniczne, sanitariaty), tablicę wyników, bramki, chorągiewki, piłkochwyty i urządzenia do konserwacji nawierzchni.

Wyrośnie także hala sportowa z zespołem pomieszczeń odnowy biologicznej. Przewidziano też boisko piaskowe do gry w piłkę nożną plażową oraz siatkówkę plażową wyposażone w trybunę na 228 osób, oświetlenie zewnętrzne oraz elementy wyposażenia sportowego, m.in. siatka, piłkochwyty, itp.

108 osób na trybunach będzie mogło zaś obserwować rywalizację tenisistów na dwóch pełnowymiarowych kortach tenisowych o nawierzchni syntetycznej, które także będą mieć oświetlenie i piłkochwyty.

Ścieżka zdrowia z nawierzchnią utwardzoną wraz z miejscami odpoczynku i rozgrzewki, siłownia zewnętrzna, strefa ćwiczeń streetworkout i parkour na nawierzchni piaskowej, plac rekreacyjny dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 2-6, 6-12 lat na nawierzchni piaskowej – to kolejne elementy drugiego etapu projektu.

Zwycięzca przetargu będzie mieć 400 dni na ukończenie całej inwestycji. To oznacza, że zostanie ona oddana do użytku w 2020 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys