Na budowie Intelligent Business Centre Lab wmurowano akt erekcyjny

Box2 Wiadomości
fot. IPH Toruń.

Przy ul. Sportowej w Toruniu powstaje nowoczesny, inteligentny biurowiec. Dziś na budowie Intelligent Business Centre Lab wmurowano akt erekcyjny. Obiekt ma kosztować 19 mln zł, a jego budowa zakończyć się do końca przyszłego roku.

19-metrowy budynek pełen nowoczesnych technologii będzie miał 5 kondygnacji i podziemny garaż. Służył będzie do testowania rozwiązań technicznych i technologicznych w warunkach rzeczywistych. Dlatego też najwięcej przestrzeni zajmie w nim Living Lab, czyli miejsce, które przeznaczone jest właśnie do takich testów. Do testowania w warunkach laboratoryjnych przeznaczono strefę Fab Lab. Oprócz tego, w budynku znajdzie się też miejsce na przestrzeń demonstracyjno-konferencyjną – Demonstration Centre. Inwestycja ma na celu wsparcie w rozwoju innowacyjnych firm, w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań w obszarze Internetu Rzeczy (IoT).

Dziś doszło do wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu. Inwestorem jest spółka Business Centre Lab, utworzona przez Izbę Przemysłowo-Handlowa w Toruniu i Nicolaus Bank. Business Centre Lab będzie się mieścić przy ul. Sportowej 18-20. Wmurowania aktu erekcyjnego dokonali m.in. prezes IPH Henryk Dulanowski, prezydent Torunia Michał Zaleski i marszałek województwa Piotr Całbecki.

fot. UMT
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *