Na budynku DS nr 12 w Toruniu pojawi się mural. Wiemy, jak będzie wyglądać

Box2 Wiadomości
Fot. UMK Toruń

Mural, poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu, powstanie na budynku przy ul. Reja 25. Urząd Miasta szuka wykonawcy, który podejmie się realizacji projektu autorstwa Roberta Manowskiego. Mural ma być gotowy pod koniec listopada.

Mural zostanie wykonany na północnej elewacji pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, zlokalizowanego przy ul. Reja 25 w Toruniu. Mieści się w nim Dom Studencki nr 12, a także Księgarnia Uniwersytecka. Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia szuka wykonawcy, który podejmie się realizacji zadania. Na ścianę budynku będzie on musiał przenieść projekt autorstwa Roberta Manowskiego. Znajduje się na nim nie tylko charakterystyczna twarz słynnego toruńskiego kompozytora, muzyka i wokalisty Grzegorza Ciechowskiego, ale także fragment jednego z najbardziej znanych jego utworów “Nie pytaj mnie, co ciągle widzę w niej”.

Mural będzie miał wymiary 11×17 m i łączną powierzchnię 187 mkw. Elewacja zostanie wcześniej oczyszczona i zagruntowana, a sam mural po zakończeniu prac zostanie zabezpieczony przez uszkodzeniem w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub ataków chuligaństwa. Mural ma zostać wykonany do 30 listopada 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *