Na Bydgoskiej nie będzie sygnalizacji? Projekt ma być ponownie przeanalizowany [AKTUALIZACJA]

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiedział ponowną analizę projektu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Bydgoskiej i zastosowanie – w miarę możliwości – innych rozwiązań, niż postawienie tam aż ośmiu sygnalizacji świetlnych. Wcześniej powstała petycja w tej sprawie, pod którą podpisało się wiele toruńskich organizacji społecznych.

Względy bezpieczeństwa miały być tym, czym miasto kierowało się przy podejmowaniu decyzji o postawieniu takiej liczby sygnalizacji. Nie brakowało jednak opinii, że nie wysłuchano głosu mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia. Społeczny sprzeciw zdaje się odnieść skutek. Projekt ma bowiem zostać ponownie przeanalizowany. Niewykluczone, że finalnie zostanie zastosowane inne rozwiązanie.

– W związku z dużym zainteresowaniem jakie wzbudza modernizacja torowiska wzdłuż ulicy Bydgoskiej zapewniam, że o wprowadzeniu do projektu organizacji ruchu drogowego większej niż obecnie liczby sygnalizacji świetlnych zadecydowała chęć zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Jednak wsłuchując się w głosy społeczeństwa oraz radnych projekt ten zostanie poddany ponownej analizie i w miarę możliwości zostaną w nim zastosowane inne, równoważne rozwiązania w miejscach zabezpieczenia pieszych na jezdni oraz torowisku – napisał prezydent Torunia Michał Zaleski w mediach społecznościowych.

Podobne oświadczenie już miesiąc temu przesłało nam MZK, w reakcji na jedną z publikacji “Tylko Toruń” dotyczących tej inwestycji.

AKTUALIZACJA

Miasto ogłosiło dziś, że mieszkańcy mogą nadsyłać swoje uwagi dotyczące planów modernizacji torowiska. Zostaną one przenalizowane pod kątem możliwości ich realizacji, przy zachowaniu priorytetu bezpieczeństwa.

– W szczególności prosimy o uwagi i propozycje dotyczące: przejść i azyli dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, widoczności na skrzyżowaniach, miejsc parkingowych, oznakowania. Zebrane uwagi uzupełnią katalog propozycji już pozyskanych od mieszkańców poprzez Radę Okręgu Bydgoskie, nadesłanych przez zainteresowane tematem organizacje społeczne czy zawartych w petycji Bydgoskie dla ludzi – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Na składanie propozycji mieszkańcy mają dwa tygodnie – do 5 maja. Przesyłać je należy drogą mailową do Wydziału Gospodarki Komunalnej, pod adres: wgk@um.torun.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *