Na Bydgoskim i Rudaku będzie bardziej zielono? Rusza realizacja projektów

Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Biuro Ogrodnika Miejskiego ogłosiło zamówienia na realizację dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego 2021. Chodzi o wykonanie dodatkowych nasadzeń na Rudaku oraz rewaloryzację zniszczonej zieleni przyulicznej wzdłuż ul. Mickiewicza.

Projekt pn.: “Zielono mi” zakłada posadzenie kasztanowca przy przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu ulic Podgórska/Grzybowa w miejscu po ściętym drzewie, posadzenie czterech dębów na terenie skweru przy siłowni zewnętrznej przy ul. Rudackiej, posadzenie 241 mb krzewów, po północnej stronie ul. Okólnej na odcinku od ul. Stara Droga do ul. Strzałowej, rekultywację trawników w pasie drogowym ul. Okólnej, oczyszczenie bruku przy stacji wodociągowej naprzeciwko lasu oraz posadzenie 8 głogów na granicy terenu leśnego przy skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i ul. Grzybowej. Mieszkańcy nowych nasadzeń mogą spodziewać się do końca kwietnia.

Natomiast drugi projekt zakłada rewaloryzację zniszczonej zieleni przyulicznej wzdłuż ul. Mickiewicza, od alei NZS do skrzyżowania z ul. Reja.

Ul. Mickiewicza potrzebuje małego restaru. Bliska odległość od Strefy Płatnego Parkowania powoduje, że ludzie próbują tu za darmo zostawić swoje auta w nadmiarze. Efekt? Rozjechane krzewy, zniszczone trawniki. Czas na gruntowne sprzątanie i rekonstrukcję zniszczonych nasadzeń. Tym razem będziemy mądrzejsi! Wszędzie tam, gdzie kierowcy próbują parkować na zieleni prosimy o lokalizację niskich dekoracyjnych ogrodzeń, które podkreślają historyczny charakter osiedla – opisywali autorzy projektu.

Wybrany wykonawca zobowiąże się m.in. do odtworzenia nasadzeń w miejscach rozjechanych przez samochody, rekonstrukcji wszystkich żywopłotów, zastosowania wąskich gatunków krzewów przy drodze rowerowej czy zamontowania niskich płotków w miejscach szczególnie narażonych na rozjechanie przez samochody. Efekty prac będzie można oglądać już pod koniec maja.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *