Na co warto wybrać się w weekend? [TOP 5]

Box2 Kultura
Robert Małecki spotka się z czytelnikami w sobotę w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Łukasz Piecyk

W ten weekend – choć za oknem mamy już jesienną aurą – nie zabraknie imprez. Wybraliśmy dla Was pięć najciekawszych wydarzeń. Na co warto się wybrać? 

Historyczne CSW

REKLAMA

W ten weekend w Toruniu gratka dla miłośników historii. W sobotę CSW organizuje spacer ulicami miasta, w którym postara się przybliżyć zainteresowanym, specyfikę starych budynków, ich rolę i przeznaczenie w czasie trwania II wojny światowej. Spacer rozpocznie się o godz. 12 pod Centrum Sztuki Współczesnej.

Wozownia 60+

Staromiejska galeria sztuki Wozownia zaprasza seniorów do bezpłatnego zwiedzania wystawy “Kolor w grafice”. W ramach 9. Międzynarodowego Triennale grafiki. Darmowy wstęp będzie dostępny w najbliższą sobotę i niedzielę (29.09 – 30.09) dla osób, które skończyły 60. rok życia, za okazaniem dowodu tożsamości.

“Tango” na deskach Horzycy

Teatr Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na spektakl inspirowany “Tangiem” Sławomira Mrożka – klasyką polskiego dramatu współczesnego. Choć sama sztuka miała już swoją premierę niemalże rok temu, zdecydowanie warto się na nią wybrać, o czym świadczą całkiem niezłe recenzje. Przedstawienia będą wystawiane w sobotę i niedzielę o godz. 18.

Romeo i Julia na Jordankach

Studio tańca Best Crew podjęło się nietypowego projektu. Tancerze hip-hop chcąc wystawić spektakl taneczny, postawili na opowieść o miłości z tragicznym finałem. Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał bydgoski raper oraz producent muzyczny Bisz i grupa B.O.K. Premiera w sobotę o 17 w CKK Jordanki.

Kryminały w Książnicy

Robert Małecki, autor kryminalnej toruńskiej trylogii, będzie gościem sobotniego spotkania w toruńskiej książnicy miejskiej, w ramach imprezy sobota w bibliotece, dla osób starszych z Torunia. Fabuła jego nowej książki, tym razem została osadzona w Chełmży i otwiera nowy cykl literacki. Spotkanie z pisarzem rozpocznie się o godz. 16 w Książnicy Kopernikańskiej przy Słowackiego 8.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *