Na dzikim wysypisku były dokumenty z danymi osobowymi

112 Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

We wtorek dzielnicowi straży miejskiej przy ul. Włocławskiej znaleźli dzikie wysypisko śmieci, gdzie znajdowały się worki z dokumentami zawierającymi wrażliwe dane. Sprawa trafiła na policję.

We wtorek dzielnicowi Straży Miejskiej w Toruniu kontrolowali teren przy ul. Włocławskiej. Tam natknęli się na dzikie wysypisko śmieci.

– Wśród około 30 worków odpadów znajdowały się dane osobowe umieszczone na różnego rodzaju dokumentach – relacjonuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. – W związku z podejrzeniem, że dane te są przetwarzane nielegalne powiadomiono policję.

Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych za przetwarzanie danych osobowych niezgodnie z prawem grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności. Sprawę wyjaśnia teraz toruńska policja.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Na dzikim wysypisku były dokumenty z danymi osobowymi

  1. To co boli mnie w tej sprawie, to fakt, że ważniejsze dla służb od wytropienia i doprowadzenia przed sąd ludzi, którzy wywalają swoje brudy w naszych lasach, jest ochrona danych osobowych.
    Jesienią znalazłem wysypisko (przyczepka śmieci), gdzie były dokumenty osobowe prawdopodobnych sprawców. Zdaje się, że podejrzanych nie przesłuchano, a śmieci leżą do dzisiaj…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *