Na Grudziądzkiej płoną znicze. Co wiadomo o sobotnim wypadku?

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Niedługo po sobotnim wypadku zapłonęły znicze w pobliżu przejścia dla pieszych, gdzie zginęły matka z córką potrącone przez 26-letniego kierowcę BMW. Zebraliśmy wszystkie dotychczasowe informacje o tym zdarzeniu.

 • Do wypadku doszło ok. godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Grudziądzkiej – na wysokości centrum handlowego Kometa i wjazdu do Straży Miejskiej w Toruniu.
 • Oto pierwsza relacja z miejsca zdarzenia, którą otrzymaliśmy od naszego Czytelnika: “Wypadek na wysokości Komety na Grudziądzkiej – przejście dla pieszych, bmw mocno uszkodzone. Droga w stronę centrum prowadzi objazdem. Nie wiadomo, czy pieszy przeżył”.
 • 26-latek kierujący bmw jechał ul. Grudziądzką od strony Gdańska (jezdnia południowa). Wjechał z całym impetem w piesze: 52-letnią matkę i jej 18-letnią córkę.
 • Ok. godz. 21 otrzymaliśmy pierwsze oficjalne informacje od toruńskiej policji. “Tuż po godz. 19 po pokonaniu połowy przejścia dla pieszych matka z córką zostały potrącone przez bmw jadące w kierunku centrum. Kierowca nie zdążył wyhamować” – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.
 • Uderzenie było tak potężne, że obie kobiety zostały znalezione ok. 50 m od przejścia dla pieszych. Na miejscu zdarzenia kobiety były reanimowane. Następnie zostały przewiezione do toruńskich szpitali. Ok. godz. 20 toruńscy policjanci otrzymali informację, że obie kobiety zmarły w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.
 • Przejście, gdzie doszło do wypadku, nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Znajdują się na nim aktywne znaki ostrzegające o tym, że przy przejściu znajduje się pieszy. Na jezdniach są też wymalowane ostrzegające piktogramy.
 • 26-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Kierowca bmw został zatrzymany. Pojazd, którym się poruszał, zabezpieczono. Od mężczyzny pobrano krew do badań.
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

18 thoughts on “Na Grudziądzkiej płoną znicze. Co wiadomo o sobotnim wypadku?

 1. przestroga dla kierowców, by zachowali ostrożność przy przejściach dla pieszych. Ale z drugiej strony nawet jadąc wolno, kiedy jest ciemno, my kierowcy widzimy pieszych przechodzących przez jezdnie w ostatniej chwili, kiedy są na ciemno ubrani.

  1. Kierowca nie bądź idiotą!!! Nie wiem czy jesteś z zawodu kierowcą czy wypowiadasz się jako kierujący własnym pojazdem osobowym. Widzisz w ostatniej chwili? Nie jeździj bo jesteś ślepy a prawo jazdy pewno otrzymałeś za kaczki! Skoro znajduje się tam znak “miejsce przejścia przez jezdnię” to na kierującym spoczywają określone obowiązki. Nie będę robił wykładu, ale jednym z nich jest zmniejszenie prędkości … bo na przejściu mogą znaleźć się piesi! Twoje to jest tłumaczenie wiejskiego kierowcy! … jak wraca pijany z wiejskiej zabawy? Ty byś pieszych ubrał w odblaski aby bandyci za kierownicą mogli ich ….. ominąć lub rozjechać!. Przeczytaj, że obie przeszły połowę jezdni. Sprawdź czy BMW nie kierował kmiotek ze wsi i nie był naćpany!!! Tzw. kierowco nie masz tłumaczenia a twoje wywody to skamlanie małego kazia. A może weźmiesz taczkę . Nie nie osiągniesz takiej prędkości a możesz poruszać się po przejściu!

   1. Odezwał się “miastowy” co mu słoma z butów wyłazi, A jedynej czym jeździ to komunikacja miejska hahaha.. A tak po za tym jak wchodzisz na pasy w nocy to rozgladasz się, A nie wchodzisz bo masz takie prawo bo kończy się to właśnie tak. Po Twoim komentarzu uważam że pewna kobieta paręnaście lat temu powinna zrobić aborcję bo się nie da czytać Twoich wypocin..

  2. Wyraźnie jest NAPISANE, że były w połowie przejścia , a nie wtargnęły – NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA dl pseudo kierowcy

 2. przestroga dla kierowców, by zachowali ostrożność przy przejściach dla pieszych. Ale z drugiej strony nawet jadąc wolno, kiedy jest ciemno, my kierowcy widzimy pieszych przechodzących przez jezdnie w ostatniej chwili, kiedy są na ciemno ubrani.

 3. BMW i wszystko jasne, takich kierowców powinni za najmniejsze przewinienia do więzienia pakować, a temu karę śmierci aby była przestroga dla innych.

 4. Zaleski dalej buduj autostrady w środku miasta, ściągaj do Torunia jeszcze więcej samochodów, hwdpieszym.

 5. Ruska mentalność władz miasta każe cenić komfort kawalerii – samochodziarzy wyżej niż życie piechoty – ludzi.

 6. Latarnie ledowe bardzo dobrze oświetlają pasy ,lecz ich w tym miejscu niema a by rozwiazaly problem ciemności gdy by były po obu stronach pasuw, akurat w tym przypadku kierowca zawinił i by nawet lampy pewnie nie pomogły.MONTUJCIE BIALE SWIATLA LED PRZY PASACH ,JEST DOBRA WIDOCZNOSC WTEDY.

 7. W Toruniu. jest szczególna patologia kierowców – nagminne nie przestrzeganie ostrożności przy przejściach dla pieszych – dla kierowców z Torunia pieszy jest intruzem. którego trzeba zniszczyć – brak kultury i zdrowego myślenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Jeden jedyny raz w swojej długiej karierze kierowcy “rozjechałbym” pieszą! I to właśnie na TYM przejściu. A było to tak: jechałem lewym pasem, długi czas na prawym stała ELKA. Stała i stała. Pewnie nie może ruszyć, pomyślałem. Było ciemno. Dobrze, że pieszą była młoda dziewczyna i zdążyła przejść, a właściwie szybo odskoczyć do przodu. Jeszcze później długo mi wygrażała. Skręcałem do GEANTA i tylko uważałem, by jej nie spotkać. Od tego czasu na tym przejściu SZCZEGÓLNIE uważam!

 9. Dodam tylko jeszcze, że to miejsce jest słabo oświetlone i nawet trudno się domyślić, że to jest przejście. TERAZ to wiem, że TAM jest. Wtedy to była zima, ciemno, ale nie usprawiedliwiam w żaden sposób tamtego śmiertelnego wypadku.
  Jestem np. za tym, aby każdemu potencjalnemu kierowcy robić testy – czy kiedykolwiek brał narkotyki? Jeśli tak, to dożywotni ZAKAZ na uprawnienia prowadzenia pojazdów. Wtedy jeden czy dwa problemy rozwiązujemy- jeden, to ćpanie, drugi to jazda po ćpaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *