Na Kujawach i Pomorzu wypłacono już prawie 60 mln zł postojowego. Większość środków trafiła do przedsiębiorców

Wiadomości
fot. Pixabay

Wypłata świadczeń postojowych ruszyła 15 kwietnia. Do tej pory świadczenie w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do prawie 30 tys. przedsiębiorców i osób, zatrudnionych na umowy cywilnoprawne. Toruński ZUS wypłacił już niemal 29 mln zł.

Świadczenie postojowe w województwie kujawsko-pomorskim dostało już prawie 30 tys. osób. Oznacza to, że na konta wnioskodawców z Kujaw i Pomorza wpłynęło ponad 58.5 mln zł. Zdecydowana większość z wnioskodawców, bo aż 80 proc., to osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą.

Toruńska placówka ZUS zrealizowała już 14.5 tys. wypłat, na kwotę niemal 29 mln zł – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wniosek o świadczenie postojowe można złożyć trzykrotnie, ale najpóźniej w ciągu 3 miesięcy po zniesieniu stanu epidemii. Po otrzymaniu pierwszej wpłaty, można wnioskować o kolejną. Warunkiem jest złożenie oświadczenia o braku poprawy sytuacji materialnej, wskazanej we wcześniejszym wniosku. Dokumenty można składać elektroniczne lub w formie papierowej. Pracownicy toruńskiego ZUS-u zachęcają do pierwszej opcji, dzięki której można uniknąć wielu błędów i jednocześnie przyspieszyć realizację wypłaty.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *