Na lewobrzeżu powstanie basen. Za 2,5 mln zł

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W wakacje zakończy się projektowanie basenów zewnętrznych, które powstaną na terenie kempingu Tramp. Następnie zostanie wybrany wykonawca, który zajmie się ich budową. Oddanie kompleksu jest planowane w przyszłym roku.

W tej chwili mamy dwa zewnętrzne baseny letnie w Toruniu – najpierw taki kompleks powstał na ul. Przy Skarpie, a w ub.r. zostały otwarte niecki przy Szosie Bydgoskiej.

Rozpoczęło się już projektowanie kolejnego tego typu kompleksu – pierwszego w lewobrzeżnym Toruniu. Powstanie on na terenie kempingu Tramp, czyli przy ul. Dybowskiej.

– W sierpniu zakończy się projektowanie – zapowiada Maciej Grzeszczak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu. – Oddanie obiektu do użytku jest planowane w 2020 r.

W kompleksie znajdą się: trzy niecki basenowe, zaplecze socjalno-sanitarne, przebieralnie, kasa, siłownia plenerowa, boisko do piłki plażowej, teren rekreacyjno-piknikowy, plac zabaw i miejsca postojowe

Budowa kompleksu została oszacowana na ok. 2,5 mln zł. Z nowych basenów skorzystamy w sezonie letnim 2020 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *