Na moście marszałka Piłsudskiego powstają windy

Box2 Wiadomości
fot. MZD w Toruniu

Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Umożliwią zejście na promenadę nabrzeża Wisły oraz na plażę.

Zostały one zaprojektowane dla turystycznego uatrakcyjnienia funkcji mostu, podobnie, jak dwa punkty widokowe- wyjaśnia Krzysztof Wąchalski, projektant przebudowy mostu.  

Powstające obecnie windy i klatki schodowe umożliwią zejście z mostu drogowego na promenadę nabrzeża Wisły i na plażę. Windy będą posiadały szklane kabiny. Oba szyby windowe są montowane na nabrzeżu, przy Podporze P2, w sąsiedztwie „parkingu pod mostem”. Kolor jest spójny z kolorem mostu, każda z klatek ma 11,7 metra wysokości.

Dolny element szybu windowego będzie pokryty płytami granitowymi, nawiązującymi do wyglądu podpór. Pozostała część szybu windowego będzie oszklona i zabezpieczona stalową siatką. Alternatywą dla windy są schody wykonane wokół szybu windowego. Dzięki windom łatwiej będzie się poruszać osobom z niepełnosprawnościami i rodzicom z wózkami oraz turystom z większym bagażem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.