Na moście Piłsudskiego pojawił się asfalt lany

Box2 Wiadomości
fot. MZD w Toruniu

Jest odporny na odkształcenia, układa się go bezszwowo – takie cechy ma asfalt lany, który układano w ostatni weekend na moście drogowym im. marszałka Józefa Piłsudskiego.  

W trakcie prac położono ostatnią warstwę, zwaną ścieralną. Roboty realizowano na odcinku 425 metrów na długości czterech przęseł. W sumie na całym moście drogowcy ułożą 4 tys. m2 asfaltu. Asfalt na budowę został dostarczony w 16 termosach z wytwórni w Toruniu, a jego temperatura wynosi ponad 200 stopni Celsjusza. Układano go bezszwowo, czyli od krawężnika do krawężnika, przy pomocy specjalnego rozściełacza, który porusza się po przygotowanych wcześniej prowadnicach ustawionych na krawężnikach.

Ten typ nawierzchni w założeniach powinien wytrzymać co najmniej 20 lat. Oznacza to, że jest trwalszy od zwykłego asfaltu, który wytrzymuje średnio 10 lat. W Toruniu taka nawierzchnia była ułożona w 2013 roku podczas budowy mostu gen. Elżbiety Zawackiej oraz obiektów inżynierskich powstałych w ramach trasy mostowej. Przy rozbudowie mostu Piłsudskiego zostanie wylanych 8 640 m2 asfaltu.

Tagged

1 thought on “Na moście Piłsudskiego pojawił się asfalt lany

  1. .najbardziej cenzurowany dziennikarz w kraju- Piotr Szlachtowicz z 101% polskiej telewizji wREALU24 – dziś Toruniu ! ul. Suleckiego 2 -Rubinkowo restaur. “Momento” 18:00
    (książka “Pandemia Cenzury”)
    Wydźcie na świeże powietrze, zamiast ciągle wysłuchiwać o pandemicznej tresurze, nachalnej agitacji szczep. i kagańcowym NA-mordyźmie, w której bierze udział cały Główny Nurt, razem z gadzinowymi miejskimi gazetkami włącznie……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *