Na nieczynnym kominie PGE Toruń zagnieździła się nowa para sokołów. Trwa konkurs na imiona

Box2 Wiadomości
fot. PGE Toruń

PGE Toruń ogłosiło konkurs na imię dla dorosłego samca sokoła wędrownego. Niedawno zakończył się podobny konkurs na imię dla dorosłej samicy. Oba sokoły są nowymi rezydentami gniazda na nieczynnym kominie PGE Toruń.

PGE Toruń zaprasza miłośników toruńskich sokołów wędrownych do nadsyłania swoich propozycji imion. Konkurs ruszył wczoraj, a chętni swoje pomysły mogą nadsyłać do 18 kwietnia. W formularzu konkursowym należy podać swoją propozycję imienia dla dorosłego samca sokoła, w polu poniżej dodać krótki komentarz, wyjaśniający dlaczego takie imię powinno zostać nadane.

Formularz konkursowy dostępny jest tutaj. W późniejszym etapie odbędzie się głosowanie na najciekawsze propozycje zgłoszone przez internautów.

Sokoły wędrowne gniazdujące na nieczynnym kominie PGE Toruń można na żywo oglądać w internecie, dzięki zamontowanym na gnieździe kamerom. Toruń nie jest jedynym miejscem w Polsce, w którym PGE udostępniło swój komin sokołom. Sokoły wędrowne zagnieździły się jeszcze w dwóch kominach należących do elektrociepłowni PGE Energia Ciepła – w Lublinie i Gdyni. Transmisję na żywo z kominów śledzić można tutaj.

Organizatorem konkursów jest Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. Fundatorem nagród w konkursie jest PGE Toruń.

Tagged

1 thought on “Na nieczynnym kominie PGE Toruń zagnieździła się nowa para sokołów. Trwa konkurs na imiona

  1. To proste…
    Samiec to Obajtek, a samica to Banaszak…
    Adaś.
    A, że PGE Toruń, to dno energetyczne…
    to inna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.