Na początku było marzenie i ciężka praca. Sukces przyszedł później

Zaślepione
fot. Logos

Poznali się na studiach, mieli wspólny cel i byli gotowi na ciężką pracę. Zaczynali od handlowania papierem toaletowym, po kilkunastu latach Krzysztof Rutecki i Piotr Syczyło prowadzą firmę Logos, oferującą szeroki asortyment środków czystości i odzieży ochronnej. Jak wyglądała ich droga?

Byli młodzi, pełni energii i nie bali się ciężkiej pracy. Od razu po studiach zaczęli sprzedawać papier toaletowy, którego producentem była zaprzyjaźniona firma.

– Codziennie walczyliśmy o to, aby sprzedać jak najwięcej. Zaczynaliśmy od jednego pokoju w moim domu. To było jakieś 10 metrów kwadratowych, na których zmieściliśmy dwa komputery. Po kilku miesiącach przenieśliśmy się do wolnostojącego garażu rodziców Piotra, gdzie było biuro i magazyn. Dzisiaj nasza firma wygląda zupełnie inaczej. Oferujemy środki czystości – wspomina Krzysztof Rutecki, współwłaściciel firmy Logos.

W tej chwili firma, istniejąca od 2004 roku, ciągle dynamicznie się rozwija, dysponując powierzchnią biurową i halą magazynową na terenie byłego zakładu Elany. Logos zatrudnia 10 pracowników i posiada własną flotę samochodową. Kilkanaście lat temu, Krzysztof i Piotr mogli o tym tylko pomarzyć.

– Na początku wszystko robiliśmy sami, byliśmy i prezesami i sprzątaczkami. Wiele ton towaru przerzuciliśmy własnymi rękami. Dzisiaj każdy z nas odpowiada za coś innego, uzupełniamy się, Ułatwia to planowanie i całą logistykę – dodaje Rutecki.

Właściciele firmy Logos bardzo doceniają to, co udało im się zbudować przez kilkanaście lat na rynku. Dalej chcą się rozwijać, ale wiedzą, że w tych czasach tylko stopniowy i zrównoważony rozwój to gwarancja sukcesu.

– Jeśli ktoś stoi w miejscu, to się cofa, dlatego cały czas idziemy do przodu! Rozwijamy się, bo przyświeca nam dobro firmy. Przed kilkanaście lat współpracy wypracowaliśmy kompromis. Mój wspólnik żartuje, że to pomaga także poza pracą. Trzeba mieć swoje zdanie, wiedzieć kiedy go bronić, a kiedy odpuścić – przestrzega Rutecki.

Firma Logos mieści się w Toruniu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73. Asortyment, ofertę i dane kontaktowe do działu sprzedaży znajdziecie na stronie internetowej firmy: www.czystowpracy.pl.

Tagged