Na remontowanym moście powstają punkty widokowe

Box2 Wiadomości
fot. MZD

Remont mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego jest coraz bliżej ukończenia. Finalnie będzie wyglądał nieco inaczej niż przed remontem. Piesi i rowerzyści z pewnością odczują poszerzenie chodników. Będą też mogli skorzystać z łącznie trzech punktów widokowych.

Obecnie trwają prace nad kładką pieszo-rowerową od strony wschodniej. Od tej strony znajdować się będą dwa punkty widokowe, z których podziwiać będzie można panoramę Starego Miasta. Trzeci punkt usytuowany jest po drugiej stronie mostu, z widokiem na Zamek Dybowski. Z tej strony kładka wraz z punktem widokowym są już gotowe. Od strony starówki punkty widokowe właśnie powstają.

– Po stronie wschodniej, będą one zlokalizowane na podporze 4 i 5. Jeden  z nich, na podporze 5,  jest już prawie gotowy. Dół stalowej konstrukcji trzeba tylko wypełnić panelami, takimi jak są montowane na ciągu pieszo-rowerowym. Potem montaż balustrad i pierwszy z dwóch punktów widokowych po stronie wschodniej będzie gotowy – wyjaśnia Ireneusz Makowski, zastępca dyrektora MZD.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *