Na Rubinkowie rady okręgu nie będzie. Wybory się nie odbyły

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Toruniu trwają wybory do rad okręgów. Mieszkańcy większości okręgów już poszli do urn, ale jest też kilka takich, w których głosowania dopiero się odbędą. Choć były nadzieje, że tym razem rady uda się powołać wszędzie, to już wiemy, że tak się nie stanie. Na Rubinkowie nie udało się zebrać wymaganej liczby kandydatów.

Wybory do rad okręgów rozpoczęły się 15 września. Na swoich kandydatów zagłosowali już mieszkańcy okręgów Podgórz, Stawki, Rudak, Czerniewice, Kaszczorek, Grębocin-Bielawy i Skarpa. Dziś głosowanie odbywa się w okręgach Wrzosy i Jakubskie-Mokre. Przed nami jeszcze głosowania w okręgach Chełmińskie, Staromiejskie (oba 27 września) i Bydgoskie (28 września).

Na liście brakuje okręgu Rubinkowo. Wszystko dlatego, że tam nie zgłosiła się wymagana liczba kandydatów. Aby wybory się odbyły, potrzebnych było przynajmniej 10 chętnych. Tymczasem na liście widniało tylko 9 – zabrakło więc jednego zgłoszenia. W pozostałych 12 okręgach takiego problemu nie ma. Tam udało się znaleźć przynajmniej po 10 kandydatów, a w przypadku takich okręgów jak Wrzosy czy Podgórz, nawet powyżej 20. Niewykluczone więc, że Rubinowo będzie jedynym z 13 okręgów, w którym nie uda się powołać rady na kadencję 2021-2026. Wybory, które miały odbyć się wczoraj, nie zostały przeprowadzone.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *