Na samym środku drogi rowerowej stoi… słup sygnalizacji świetlnej

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. strona facebookowa Stowarzyszenia Rowerowy Toruń

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń wytknęło kilka błędów dotyczących dróg rowerowych, które powstały w ramach remontu ul. Ligi Polskiej. – Przy okazji tej przebudowy nie usunięto kolizji ze słupem sygnalizacji świetlnej – czytamy na Facebooku organizacji.

Remont ul. Ligi Polskiej rozpoczął się pod koniec ub.r. Prace nieco skomplikowała zimowa aura i zakończyły się one dopiero w ostatnich dniach. Włączono nową sygnalizację na wysokości ul. Witosa. I wydawało się, że wszystko jest na swoim miejscu. Ale do końca tak nie jest.

REKLAMA

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń wytknęło drogowcom kilka błędów. Na swoim Facebooku organizacja odnotowała ukończenie prac i oddanie do użytku dróg rowerowych po obu stronach ul. Ligi Polskiej – na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do Szosy Lubickiej. Że są wykonane z asfaltu, w miarę równe, a krawężniki w miarę niskie. Ale…

– Szkoda jedynie, że przy okazji tej przebudowy nie usunięto kolizji ze słupem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szosa Lubicka/Ligi Polskiej/Olsztyńska oraz, że zrobiono tylko jeden przejazd rowerowy pośrodku ulicy, a w dwóch pozostałych miejscach, gdzie takie przejazdy również powinny być są tylko pasy dla pieszych – czytamy na stronie facebookowej Stowarzyszenia Rowerowy Toruń.

fot. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg, czy planuje na tych ciągach rowerowych jakieś poprawki. Czekamy na odpowiedź.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *