Na skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rydygiera powstanie tymczasowe rondo

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Od najbliższego czwartku, czyli od 2 kwietnia, na skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rydygiera będzie obowiązywać ruch okrężny. Zmiana, związana jest z przygotowaniami do rozpoczęcia rozbudowy mostu im. J. Piłsudskiego.

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na rozbudowę mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Wartość kontraktu opiewa na prawie 123 mln zł, a wykonawca na realizację inwestycji ma 20 miesięcy.

W związku z przygotowaniami do rozbudowy mostu, na skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rydygiera stanie tymczasowe rondo. Kierowcy pojadą zgodnie ze zmienionymi zasadami ruchu już od czwartku 2 kwietnia. Nowa organizacja wprowadzana jest z wyprzedzeniem, żeby kierowcy mieli czas przyzwyczaić się do zmiany pierwszeństwa.

Rondo wprowadzamy po to, aby poprawić płynność na skrzyżowaniu Wschodnia-Rydygiera. Przewidujemy, że po rozpoczęciu prac na starym moście, wielu kierowców wybierze most gen. Elżbiety Zawackiej, a to spowoduje zwiększenie ruchu na samym moście i ulicy Wschodniej – wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *