Na Starówce pojawi się druga solarna ławka. Jest już ustalona lokalizacja

Box2 Wiadomości
fot. grupa facebookowa Moja Starówka

Być może pod koniec marca na toruńskiej Starówce pojawi się druga solarna ławka wyposażona w ładowarki USB. Biuro Toruńskiego Centrum Miasta szuka firmy, która podejmie się tego zadania.

Pierwsza solarna ławka pojawiła się na al. Solidarności – na skwerze w pobliżu Muzeum Etnograficznego – i została przyjęta przez torunian pozytywnie. Dlatego w tym roku zobaczymy kolejny tego typu miejski mebel w zespole staromiejskim. Gdzie i kiedy?

– Ławka solarna zostanie zamontowana na Rynku Nowomiejskim – w pobliżu skrzyżowania z ul. Prostą – mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor biura Toruńskiego Centrum Miasta. – W tym miejscu jest dostęp do darmowej sieci Wi-Fi. Poza tym mieszkańcy Torunia wskazywali, że przydałoby się więcej miejsc do siedzenia w tej części Starówki.

Biuro TCM właśnie szuka firmy, która zaprojektuje, zamontuje, a następnie zajmie się rocznym serwisem solarnej ławki. Będzie ona wyposażona w ładowarki USB. Naładujemy tam więc bez problemu telefon czy tablet (do dyspozycji będą dwa porty USB ładowania urządzeń elektronicznych oraz dwie stacje do ładowania bezprzewodowego tzw. indukcyjne).

Ławka jest wyposażona w panel słoneczny i akumulator umożliwiający magazynowanie energii. “Wielkość panelu słonecznego i pojemność akumulatora powinny umożliwiać ciągłe ładownie urządzeń przez minimum 12 godzin dziennie” – czytamy w materiałach przetargowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, solarna ławka pojawi się na Rynku Nowomiejskim jeszcze przed otwarciem sezonu turystycznego – do 29 marca be. Iżycka zapowiada, że podobne ławki mogą znaleźć się w kolejnych lokalizacjach. TCM czeka na sugestie dotyczące takich miejsc.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *