Na te pasy wchodzi się z duszą na ramieniu. Co zrobić, żeby tam bezpieczniej? [WIDEO]

Box2 Polecamy Wiadomości Wideo
fot. YouTube

Na YouTube pojawiło się nagranie z przejścia dla pieszych na ul. Kościuszki – w pobliżu stacji paliw. – Przejście dla pieszych wyposażone jest w aktywne znaki oraz kocie oczka. Czy te elementy poprawiają bezpieczeństwo? – pytają autorzy strony facebookowej Pieszy Toruń.

“Bezpieczne” przejście dla pieszych na ulicy Kościuszki w Toruniu – taki tytuł nosi to nagranie. Owe przejście dla pieszych już kilka razy było “bohaterem” filmików na YouTube. Za każdym razem mogliśmy tam obserwować sceny mrożące krew w żyłach.

To nagranie znaleźliśmy na stronie facebookowej Pieszy Toruń.

“Przykład przejścia dla pieszych przez dwupasmową jednię. Przejście jest wyposażone w kocie oczka oraz aktywne znaki, ale czy na pewno jest bezpieczne?” – pytają autorzy strony Pieszy Toruń.

To bez wątpienia jedno z najtrudniejszych do pokonania przejść dla pieszych. Prowadzi ono przez dwie ruchliwe jezdnie – ul. Kościuszki biegnie droga krajowa nr 91 – i torowisko tramwajowe.

Nieco inna sytuacja z udziałem rowerzystów – na przejściu przez drugą jezdnię w tym miejscu – została nagrana w 2017 r. (zaczyna się od 7:57):

Jak poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu dla pieszych? Czekamy na Wasze pomysły. Wpisujcie je w komentarzach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *