Na tej ulicy będzie szerzej. Przybędzie też chodnik i droga rowerowa [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Wąska trasa bez chodnika i drogi rowerowej – tak w dużym skrócie można opisać ul. Włocławską między Łódzką a Solankową. Właśnie trwa przebudowa tej ulicy. Co się tam zmieni?

Ul. Włocławska to jeden z dojazdów do osiedla Czerniewice. Odcinek, który jest obecnie przebudowywany, był nie tylko wąski (co można było odczuć podczas wymijania większych aut). Jego nawierzchnia nie była w zbyt dobrym stanie. Poza tym brakowało tam chodnika i drogi rowerowej.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Obecnie trwają prace na leśnym odcinku ul. Włocławskiej. Drogowcy zajmują się frezowaniem i korytowaniem jezdni. Roboty objęły 1,5-kilometrowy odcinek od ul. Łódzkiej do pętli autobusowej. Co się na nim zmieni?

– Ulica zostanie poszerzona – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Dla pieszych zostanie wybudowany chodnik. Pojawi się także droga rowerowa. W ramach inwestycji zostanie zamontowane oświetlenie. Wykonane zostanie także odwodnienie, usunięte będą kolizje teletechniczne i energetyczne .

Całe zadanie będzie kosztować 6,7 mln zł. Realizuje je firma Strabag. Prace zakończą się w październiku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *