Na toruńskich drogach źle już nie jest. Pod Toruniem rozjeżdżony śnieg i gigantyczne korki…

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Mimo intensywnych opadów śniegu w tej chwili po Toruniu jeździ się już całkiem znośnie. Dużo gorzej jest na trasach pod miastem np. na drogach krajowych nr 10 i 15, gdzie auta stoją w długich kolejkach.

Już ok. godz. 3 w Toruniu zaczęła padać mżawka. Wtedy też ulice wyjechały pierwsze solarki i ciągniki. Opady śniegu pojawiły się godzinę później.

– Od godz. 4 na toruńskich ulicach jest 16 solarek – każda na jedną trasę zimowego utrzymania dróg – i 12 ciągników – mówi Magdalena Krzyżanowska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. – One wciąż jeżdżą i odpłużają błoto pośniegowe. W razie potrzeby też uszarstniają.

fot. Łukasz Piecyk
fot. Łukasz Piecyk

W pierwszej połowie dnia mogą się jeszcze pojawić opady śniegu z deszczem i deszczu. Dużo gorzej jednak sytuacja wygląda na trasach pod Toruniem np. na drogach krajowych nr 10 i 15. Korki tworzą się m.in. między Dobrzejewicami a Lubiczem Górnym.

Zdjęcie ilustrujące, jak wygląda sytuacja w Dobrzejewicach, przesłał nam Czytelnik.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *