Na ul. Legionów będzie więcej kwiatów. “Chcemy, żeby róże zakwitły na całości”

Box2 Wiadomości
Sadzenie krzewów róży na ul. Legionów w Toruniu
Tak wyglądało sadzenie krzewów róży w zeszłym roku. Fot. Adam Zakrzewski dla UMT (archiwum)

Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia ogłosił zamówienie na realizację zadania pn. “Róże na Legionów, ciąg dalszy. Kończymy upiększać ulice!”. To kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. Przypominamy, że pierwsze róże na ul. Legionów pojawiły się z inicjatywy mieszkańców w 2021 r. Zasadzono wówczas niemal 2,5 tys. krzewów róż.

Teraz mieszkańcy zdecydowali o przedłużeniu różanych nasadzeń.

– Ul. Legionów w ubiegłych latach trochę zbrzydła. Dostawczaki parkowały gdzie popadnie, potem pojawiły się słupki w wydeptanej ziemi. Jest to jedna z najważniejszych ulic dla ruchu pieszego w mieście, szczególnie dla naszego osiedla, ponieważ tędy chodzimy na targowisko miejskie i na starówkę. Dlatego, żeby poprawić estetykę ulicy złożyliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego na 2021, żeby pojawiła się tu fantastyczna miejska róża. To się udało. Teraz Czas dokończyć dzieło. Chcemy, żeby róże zakwitły na całości – argumentowali autorzy projektu do Budżetu Obywatelskiego Torunia.

Tym razem nasadzenia pojawią się w pasie drogowym ul. Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Trasy Średnicowej Północnej. Wykonawca posadzi łącznie 1620 sztuk krzewów róży. Czas na wykonanie zadania to koniec października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.