Na ul. Żółkiewskiego trwa asfaltowanie

Wiadomości
Fot. MZD Toruń

Prace drogowe na ul. Żółkiewskiego trwają. Obecnie modernizowana jest jezdnia północna, zlokalizowana po stronie galerii Atrium Copernicus. Ruch w obu kierunkach poprowadzony został stroną południową.

Na remontowanej obecnie jezdni północnej pojawiła się już podbudowa pod przyszłą konstrukcję jezdni. We wtorek 27 sierpnia na budowie rozpoczęło się układanie pierwszych, asfaltowych nawierzchni.

-W przyszłym tygodniu zajmiemy się przebudową zatoki autobusowej przy wjeździe do Energi, odtwarzaniem chodnika i montażem słupów oświetleniowych- wylicza Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia PBDI S.A. 

W drugiej  połowie września wykonawca planuje przełożenie ruchu kołowego na jezdnię północną i rozpoczęcie robót rozbiórkowych na jezdni południowej.

Równolegle z pracami drogowymi trwa przebudowa parkingu po prawej stronie wjazdu do galerii. Do centrum handlowego poprowadzono objazd od ul. Żwirowej.

Zakres prac modernizacji całego odcinka ul. Żółkiewskiego obejmie wymianę nawierzchni i podbudowy. W ramach remontu wymienione zostanie oświetlenie, wyremontowana ścieżka rowerowa, zmodernizowana sygnalizacja świetlna, a także postawione zostanie nowe oznakowanie. Finalnie w obrębie drogi nasadzona będzie zieleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *