Na ulicach Torunia pojawią się dodatkowe patrole i nowe radiowozy

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Prezydent Torunia Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podpisali wczoraj umowę o współpracy. Toruńska policja zostanie dzięki temu wsparta przez miasto kwotą 860 tys. zł.

W środę 4 marca pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu, a gminą miasta Toruń zostały podpisane dwa porozumienia. Na ich mocy toruńskiej komendzie zostaną przekazane przez magistrat środki finansowe. Wsparcie w łącznej kwocie 685 tys. zł pozwoli skierować na ulice miasta większą ilość patroli. Pozwoli to na zrealizowanie ponad 3400 dodatkowych służb. Mieszkańcy mogą spodziewać się w związku z tym częstszych patroli pieszych w miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością.

Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas organizowanych  imprez – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

Wzbogaci się także policyjny tabor pojazdów służbowych. 175 tys. zł, otrzymanych od miasta, zostanie przeznaczonych na zakup czterech nowych radiowozów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *