Na żywo będzie można obejrzeć obrączkowanie toruńskich sokołów [FOTO]

Box2 Wiadomości

Pisklęta toruńskiej pary sokołów wędrownych – Katarzynki i Piernika – mają już prawie trzy tygodnie. W najbliższy piątek zostaną zaobrączkowane. Będzie można to zobaczyć na żywo ok. godz. 8.30.

Trzy tygodnie temu toruńskie sokoły wędrowne – Katarzynka i Piernik – gniazdujące na kominie PGE Toruń doczekały się czworga piskląt. Teraz maleństwa czeka obrączkowanie. Zajmie się tym Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt “Sokół”.

Obrączkowanie będzie transmitowane na żywo w najbliższy piątek (17 maja) od ok. godz. 8.30 do 9. “Zapraszamy wszystkich pasjonatów tych dzikich ptaków do oglądania tego wydarzenia” – zachęcają toruńscy ciepłownicy z PGE Toruń.

Podgląd na żywo z dwóch kamer jest dostępny TUTAJ.

– Obrączkowanie sokołów stosuje się w celu umożliwienia monitoringu rozwijającej się populacji sokoła i umożliwienie oceny prowadzonych prac nad ratowaniem tego gatunku. Wszystkie monitorowane (i reintrodukowane) sokoły wędrowne są indywidualnie znakowane dwoma rodzajami obrączek. Toruńskie pisklaki otrzymają: na jedną nogę niebieską obrączkę obserwacyjną z dużymi literami i cyframi. Niebieski kolor obrączki obserwacyjnej oznacza, że sokół urodził się w naturze. Na drugą nogę założona zostanie żółta obrączka ornitologiczna, której kolor świadczy o urodzeniu w środowisku miejskim. Obrączkowanie prowadzi się w okresie, kiedy młode mają między 2 a 3 tygodnie – mówi Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *