Naciesz oko widokiem. Gdzie? W Pałacu Widokowym na Kępie Bazarowej

Box2 Wiadomości
Panorama toruńskiej starówki robi wrażenie na każdym, kto ją widzi. Odwiedzający Pałac Widokowy będą mogli rozkoszować się znakomitą kuchnią jednocześnie podziwiając ten widok. Fot. Łukasz Piecyk

Wyjątkowa lokalizacja, unikalna oferta i znakomici szefowie kuchni – czyli wysoka jakość połączona ze swobodnym klimatem. To cechy wyróżniające nowo powstały obiekt bankietowo-konferencyjny. „Takiego widoku i takich kucharzy nie ma żadna restauracja w Toruniu”, zachęca dyrektor Pałacu Widokowego.

Pałac Widokowy ma szansę stać się obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Torunia. Pomysł na jego lokalizację nie był przypadkowy. Taras Widokowy to jedna z głównych atrakcji Torunia – to właśnie stąd można zobaczyć całe miasto, czyli najpiękniejszą panoramę w Polsce. 

– Obszar ten jest wyjątkową w skali świata skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków, dlatego jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zawsze, gdy ktoś znajomy odwiedza Toruń, przyjeżdżam właśnie tutaj, aby pokazać mu całe miasto – wyjaśnia dyrektor Pałacu Widokowego. – Nasz obiekt, położony na wyspie w centrum miasta, to enklawa, idealnie nadająca się na imprezy zorganizowane.

Fot. Łukasz Piecyk

Turyści przyjeżdżający do Torunia, ale także mieszkańcy miasta, będą teraz mogli dłużej cieszyć się pięknym widokiem – przy znakomitym poczęstunku. Jakość posiłków ma bowiem stać się wyróżnikiem nowo powstałego obiektu, w którym pracę podejmą jedni z najlepszych kucharzy w mieście.

– O podniebienie gości zadbają Daniel Bereziak, uczestnik programu Top Chef Polska, który swoje doświadczenie zdobywał zarówno w kraju, jak i za granicą, oraz Wiktor Wielgus, laureat najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce – mówi dyrektor obiektu.

Czy to oznacza, że na mapie Torunia pojawi się kolejne miejsce o luksusowej randze, bardziej pasujące do uroczystej kolacji niż rodzinnego wyjścia?​ Wręcz przeciwnie.

– Będzie to ciepłe miejsce, ze swobodną atmosferą, gdzie zatarta zostanie granica pomiędzy stylem eleganckim i codziennym, w którym goście poczują się komfortowo i będą mieli zapewnioną najwyższą jakość obsługi – ale bez napięcia właściwego luksusowym miejscom – dodaje dyrektor obiektu.

Do relaksu zachęcać będzie restauracyjne otoczenie, którego klimat stworzą Wisła, plaża i rezerwat przyrody. Tereny sąsiadujące z obiektem zostaną zagospodarowane tak, aby nie zaburzać naturalnego wyglądu Kępy Bazarowej i jednocześnie sprzyjać odpoczynkowi. Goście będą mogli także skorzystać m.in. z hamaków na plaży. I to właśnie z plażą związana jest kolejna atrakcja.

– Nabyliśmy w Norwegii piękną, drewnianą łódź, która stanie się nieodłączną częścią przypałacowego krajobrazu. Chcemy ją w przyszłości wykorzystać do transportowania gości do naszej restauracji, m.in. z bulwaru – tłumaczy dyrektor pałacu.

Norweska łódź to także wyjątkowe miejsce na sesję zdjęciową, chociażby ślubną. Śluby i wesela bowiem to jedne z wielu uroczystości, obok urodzin, chrztów czy komunii, które będą organizowane w Pałacu Widokowym. 

– Pałac Widokowy to także świetne miejsce na organizację kameralnych spotkań biznesowych, szkoleń firmowych lub prowadzenie konferencji – wymienia dyrektor. – Nie oznacza to jednak, że z oferty nie mogą skorzystać indywidualni goście. Jesteśmy otwarci na rezerwacje stolików już od dwóch osób, możemy zorganizować randkę lub oświadczyny, chętnie ugościmy czteroosobową rodzinę w obiadowej porze czy grupę przyjaciół przy wieczornym drinku.

Natomiast specjalnie dla „porannych” gości przygotowana została oferta śniadań w formie szwedzkiego stołu z motywem live cooking. 

– Nie ma nic lepszego niż rozpocząć dzień przy filiżance świeżo zaparzonej kawy, ciesząc oko przepięknym widokiem – podsumowuje dyrektor pałacu.

Mieszkańcy i turyści będą mogli po raz pierwszy odwiedzić Pałac Widokowy już w czerwcu.

Tagged

1 thought on “Naciesz oko widokiem. Gdzie? W Pałacu Widokowym na Kępie Bazarowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.