Nagrody dla najlepszych terapeutów zajęciowych w regionie. Trwa składanie wniosków

Box2 Wiadomości Województwo box
Wręczenie nagród terapeutom zajęciowym
Ubiegłoroczna gala wręczenie nagród terapeutom zajęciowym, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zarząd województwa już po raz czwarty przyzna nagrody dla najlepszych specjalistów terapii zajęciowej. Do 10 czerwca kandydatów do nagród zgłaszać mogą podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych.

– Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości –  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

Terapia zajęciowa kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i seniorów. To forma rehabilitacji, w ramach której pacjenci angażowani są w aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych.

Zarząd województwa w tym roku najlepszych specjalistów terapii zajęciowej wyłoni już po raz czwarty. Wnioski o przyznanie nagrody można składać osobiście w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego” lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku, przy okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.