Nagrodzą za frekwencję. Samorząd województwa przekaże po 20 tys. zł na imprezy kulturalne

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca ponownie udamy się do urn. Do udziału w wyborach zachęca samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, który dla najaktywniejszych w drugiej turze samorządów z regionu przygotował bonusy.

Po 20 tys. zł na organizację wydarzeń kulturalnych Urząd Marszałkowski przygotował dla gmin, w których lokalne społeczności do urn pójdą najliczniej. 8 lipca do udziału w wyborach zachęcali marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  

– Wybory to święto demokracji. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, każdy jest na wagę złota – mówiła przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

 – Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, to także nasz moralny obowiązek. To, o co przede wszystkim walczymy, to wysoka frekwencja przy urnach – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

Rankingi zostaną ustalone na podstawie frekwencji w wyborach. Nagrodę otrzyma najlepszy pod tym względem samorząd, w każdej z następujących kategorii:

  • największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)
  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

Nagroda w postaci 20 tys. zł będzie nagrodą przede wszystkim dla mieszkańców – to dla nich za te pieniądze zorganizowana zostanie impreza kulturalna. W zeszłym roku podobne nagrody wręczane były przy okazji majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wtedy pieniądze trafiły do Torunia, Brodnicy, Ciechocinka, Solca Kujawskiego i gminy Osielsko.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *