Najlepsi floreciści i szermierzy świata przyjadą do Torunia

Box2 Sport
Fot. Pixabay

Ponad 1600 zawodników z 94 krajów wystąpi w Toruniu podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce i florecie. Zawody potrwają do 14 kwietnia.

– Organizację tej imprezy powierzono Toruniowi podczas kongresu w Moskwie w listopadzie 2016. Jest to kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym, jaka odbywa się w Toruniu. W sobotę 30 marca zakończyliśmy z sukcesem VIII Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters – przypomniał zastępca prezydenta miasta Zbigniew Fiderewicz. – Jako miasto powierzyliśmy organizację Toruńskiemu Klubowi Sportowo-Turystycznemu „Budowlani”. Został powołany komitet organizacyjny, przed którym stanęło wyzwanie zorganizowania całości.

REKLAMA

W zawodach udział weźmie 42 reprezentantów Polski, a wśród nich torunianin, florecista Jan Jurkiewicz z TKS-T Budowlani Toruń. Wśród najliczniejszych można wymienić reprezentacje Chin, Francji, Niemiec, Węgier, Japonii, Korei Południowej, Rumunii, Rosji, Singapuru, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Sportowcy, którzy na czas zmagań zamieszkają w Toruniu, w dniach 6-14 kwietnia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej nie płacąc za bilety. Dodatkowo Miejski Zakład Komunikacji uruchomi cztery linie autobusowe, które będą przewozić zawodników i osoby im towarzyszące pomiędzy hotelami a halą Arena Toruń.

Sama Światowa Federacja Szermiercza mówi wprost, że Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów są najtrudniejszą imprezą szermierczą – trudniejszą od mistrzostw olimpijskich. Spotkaliśmy się też z daleko bardziej idącymi oczekiwaniami Światowej Feredacji Szermiercza, która jest organizatorem imprezy, w porównaniu z wymaganiami stawianymi przez federację europejską – dodał Jarosław Hausman, prezes Toruńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Budowlani”.

Uroczysta inauguracja mistrzostw odbędzie się 6 kwietnia o godz. 18.30. Za oprawę ceremonii odpowiedzialna jest Przetwórnia Sztuki, która przygotowała wspaniały świetlny występ połączony z muzyką na żywo. Tego dnia odbędą się również pierwsze zmagania, a po nich rozegrane pierwsze pojedynki półfinałowe i finałowe.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *