Najlepsi łyżwiarze pokażą się w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości

W sobotę na lodowisku Tor-Tor odbędzie się Gala LOTOS Mentor Toruń Cup, podczas której zaprezentują się utalentowani i utytułowani łyżwiarze figurowi z całego świata. Relacja z wydarzenia w środę 12 maja o 16:15 na antenie TVP Sport.

Z powodu sytuacji pandemicznej nie udało się rozegrać w styczniu zawodów Mentor Cup, które ściągały wielu łyżwiarzy z całego świata. Postanowiono jednak zorganizować, bez obecności kibiców, galę finałową. Zacznie się ona w sobotę o 11:30, jej zakończenie planowane jest na godzinę 14:30.

REKLAMA

Na Tor-Torze wystąpią reprezentanci Polski i klubu MKS Axel Toruń, wśród nich para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. W tym roku podczas Mistrzostw Świata w Sztokholmie wywalczyli oni kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W związku z tym prezydent Torunia przyznał każdemu z zawodników stypendium w wysokości 3000 złotych miesięcznie. Na sobotniej gali będą wręczone decyzje dotyczące przyznania tych pieniędzy.

Pojawią się także tegoroczni mistrzowie świata ze Sztokholmu, rosyjska para taneczna Victoria Sinitsina – Nikita Katsalapov. Będziemy mogli zobaczyć także solistów, między innymi Ekaterinę Kurakovą (aktualna Mistrzyni Polski juniorów i seniorów) czy Miłosza i Kornela Witkowskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *