Najlepsi sportowcy roku 2018 wybrani!

Box2 Sport
Fot. Wojtek Szabelski / UM Toruń

We wtorek (19.03) o godz. 16.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego prezydent Michał Zaleski wręczy nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych minionego roku. Statuetki odbierze prawie 250 osób!

Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2018 roku zawodnikom w kategoriach młodzieżowej, seniorskiej oraz masters zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych. Wyróżnieni zostaną także trenerzy i działacze sportowi w dziedzinie kultury fizycznej, którzy przyczynili się  do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych.

REKLAMA

Nagrody i wyróżnienia sportowe prezydent Torunia przyznał 241 osobom. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych jest 221 zawodników, w tym: 73 seniorów, 134 młodzieżowców, 14 mastersów oraz 14 trenerów i 6 działaczy sportowych. Osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to ustanowienie rekordu świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski.

Wysokość tegorocznych nagród kształtuje się od 400 do 2000 zł w zależności od uzyskanego przez zawodnika wyniku sportowego. Łączna suma środków finansowych przeznaczona na uhonorowanie sportowców wyniesie 193,3 tys. zł.

W 2019 roku kwota przeznaczona na stypendia sportowe to 3,9 mln zł.

Lista nagrodzonych

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *