Najlepsi sportowcy z regionu z nagrodami marszałka

Box2 Wiadomości Województwo box
Rozdanie nagród sportowcom, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z regionu odebrali nagrody marszałka województwa za sukcesy odniesione w 2021 r. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu.

W tym roku przez zarząd województwa docenione zostały 392 osoby. W gali wręczenia nagród wzięli udział m.in. marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz przewodniczący sejmikowej komisji Sportu i Turystyki Jacek Gajewski.

– Te nagrody to wyraz uznania dla naszych zawodników, którzy odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Możemy być dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych zawodnikó Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów w reprezentowaniu kraju i województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W czasie uroczystości szczególnie dziękowano sportowcom i klubom, które w obliczu kryzysu spowodowanego wojną na Ukrainie zorganizowały pomoc.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 275 medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nagrody przyznano także 92 trenerom oraz 25 osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.

Pula nagród wyniosła ponad 337 tys. zł, a wysokość pojedynczej nagrody wahała się od 200 zł do 5 tys. zł – w zależności od liczby i wagi odniesionych zwycięstw. Nagrody trenerskie wynoszą od 200 zł do 3,7 tys. zł, a dla działaczy od 500 do 2 tys. zł.

Najwyższe nagrody odebrały kajakarki – Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska (obie CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe Bydgoszcz) oraz kolarz Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń). Podczas wydarzenia nagrody odebrali także olimpijczycy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022: Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev oraz Ekaterina Kurakova.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.