Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Znamy wyniki konkursu

Wiadomości Województwo box
Spotkanie z najlepszymi terapeutami zajęciowymi województwa, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Magdalena Karwecka, Magdalena Magalska, Larysa Kryska i Inga Brzezińska – to nazwiska osób uhonorowanych w konkursie Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody pieniężne i listy gratulacyjne otrzymały za zaangażowanie, empatię, skuteczność i dochowanie w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych. 

– To druga edycja naszego konkursu Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Chcemy podkreślić rolę i wielką wartość pracy tych bardzo potrzebnych specjalistów. Brakuje słów by podziękować za tę służbę, niezwykle trudną i niezwykle ważną – powiedział podczas briefingu prasowego marszałek Piotr Całbecki.

– Zawód terapeuty bywa społecznie niedoceniany, a powinniśmy pamiętać, że robią oni rzeczy cudowne dla swoich podopiecznych i ze swoimi podopiecznymi. Otwierają ich na sztukę, na piękno, pozwalają poczuć się potrzebnymi we wspólnocie – stwierdziła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  

Inga Brzezińska prowadzi zajęcia terapeutyczne z podopiecznymi Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu. Magdalena Karwecka pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pod Dębem w Paterku w powiecie nakielskim. Magdalena Magalska jest terapeutką w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Grudziądzu. Larysa Kryska opiekuje się podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włocławku.

Kandydatury w konkursie zgłaszane były przez podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *