Namioty przed Szpitalem Miejskim. Rozpoczyna się wstępna selekcja pacjentów

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Wczoraj przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu rozpoczęto rozstawianie namiotów. Pracownicy szpitala, przed wejściem na teren placówki, będą w nich poddawani pomiarom temperatury ciała.

Toruński Szpital Miejski walczy ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem wśród personelu i pacjentów. Pacjenci hematologii i chirurgii zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Grudziądzu, zamknięto także poradnię urologiczną. Wojewoda kujawsko-pomorski podjął w związku z tym 6 kwietnia decyzję o konieczności poddawania pracowników szpitali systematycznych pomiarom temperatury ciała.

W związku z decyzją wojewody, przed wejściem do izby przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, zaczęły być wczoraj rozstawiane namioty. To właśnie tam będzie przeprowadzana wstępna selekcja pacjentów. Pozwoli to uniknąć krzyżowania się dróg pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem lub chorych na COVID-19 od innych osób. Badaniu temperatury ciała w namiotach będą poddawani także lekarze przed wejściem na teren placówki.

W związku z reorganizacją izby przyjęć toruńskiego szpitala, zamknięty został odcinek ulicy Bażyńskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *