Napad na obcokrajowców. Ustalono personalia dwóch sprawców

112 Box2 Wiadomości
fot.. Łukasz Piecyk

W niedzielę 9 lutego około godziny 1.30 doszło do brutalnego pobicia na tle narodowościowym. Zdarzenie miało miejsce u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. Policjantom udało się ustalić, kim było dwóch z siedmiu sprawców napadu.

Ofiarami pobicia padli obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi. Poszukiwania agresorów trwają od dwóch dni.

Stanowcze oświadczenie w sprawie pobicia wydał prezydent Michał Zaleski. Potępił on zachowanie sprawców i wyraził nadzieję na przykładne ukaranie bandytów przez sąd.

Niedzielne zajście na toruńskiej starówce to akt bandytyzmu i skrajnie nienawistnego postępowania, dla którego nie może być akceptacji. Zero tolerancji dla bandytów! – czytamy w prezydenckim oświadczeniu.

Toruńskim policjantom udało się ustalić pierwsze personalia osób, zamieszanych w pobicie obcokrajowców. Przesłuchano już jednego z nastolatków w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Jego sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze ustalają obecnie miejsce pobytu kolejnego uczestnika zdarzenia, którego tożsamość jest już znana.

Wszyscy, którzy byli świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych wcześniej zdjęciach proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Toruniu. Informacje można przekazywać anonimowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *