Znów wypadek z udziałem pieszego. Nastolatek potrącony na ul. Poznańskiej

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W miniony piątek (22 lutego) na ul. Poznańskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Kierowca renaulta jadący w kierunku ul. Hallera potrącił 17-latka, który przekraczał jezdnię.

Do tego wypadku doszło na ul. Poznańskiej w miniony piątek ok. godz. 8.30.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że 23-latek kierujący osobowym renaultem jadąc w kierunku ul. Hallera, potrącił 17-latka, który przekraczał jezdnię – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Do zdarzenia doszło w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Nastolatek trafił do szpitala. Mundurowi ustali, że kierowca był trzeźwy. Teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

To kolejne zdarzenie w tym miejscu. Doszło do niego na przejściu wyposażonym w tzw. aktywne znaki i kocie oczka.

– Wracając ze spotkania z prezydentem, pomyślałam, że wkrótce tu dojdzie do wypadku – mówi nasza Czytelniczka z Podgórza. – Kierowcy zwalniali tylko na przejściu z azylem przy Domu Muz, a tam dzida.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

6 thoughts on “Znów wypadek z udziałem pieszego. Nastolatek potrącony na ul. Poznańskiej

  1. Przejście dla pieszych ul.Poznańska koło Lidla to aż się prosi o światła na przycisk lub podniesienie przejścia ,tak by kierowcy musieli zwolnić przed przejściem. Do tego dochodzą leniwi kierowcy ,którzy stołują się w budzie z jedzeniem przy Sotorze ,stawiają auta na środku chodnika . Ludzie muszą wejść na ulicę by ominąć auto/auta takich gamoni ,a wystarczyło by zaparkować auto na parkingu Lidla i przejść sięna własnych nogach 30 m.

  2. A pieszy myśli że jak postawi nogę na pasach to jest nieśmiertelny a przepisy mówią o zachowaniu szczególnej ostrożności i o strefie ograniczonego zaufania dla kierowcy jak i pieszego osobiście miałem przypadki gdy pieszy bez rozglądania się wchodzi na psy to jest to samo jak kierowca który wjechał na skrzyżowanie z zamkniętymi oczami jestem za bezwzględnym karaniem pieszych za wtargnięcie na pasy z telefonem w ręku kierowca za rozmowę przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu ma mandat a pieszy nie a jest uczestnikiem ruchu drogowego pozdro dala nieśmiertelnych

  3. Droga redakcjo. Jeżeli zamieszczacie obraz przejścia, to przynajmniej upewnijcie się, że jest właściwy. Do potrącenia doszło na przejściu przy samym skrzyżowaniu z Hallera. Niby niedaleko, ale jednak nie te pasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *