Nauczyciel z Torunia zdobył światową nagrodę

Box2 Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski

Marek Grzywna, nauczyciel informatyki i biologii w Szkole Podstawowej nr 23 oraz dyrektor Szkół Policealnych TEB Edukacja zwyciężył w kategorii AI Impact Shapers w światowym konkursie towarzyszącym wydarzeniu poświęconemu nowym technologiom – IA Global Impact Festival. To kolejny laur dla toruńskiego pedagoga.

Wydarzenie skupiło studentów, nauczycieli i programistów wprowadzających w życie technologie związane ze sztuczną inteligencją (AI). W konkursie spośród 235 zgłoszeń z 20 krajów świata wyłonieni zostali światowi i krajowi zwycięzcy w czterech kategoriach. Marek Grzywna zdobył globalną nagrodę w kategorii AI Impact Shapers dla nauczycieli i coachów, którzy uczą sztucznej inteligencji. Oprócz niego w tej kategorii nagrodzono także troje pedagogów z Indii, Singapuru i Korei Południowej.

Nagrodzony nauczyciel prowadzi lekcje z informatyki i biologii. Niedawno został finalistą prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel jutr@”. W konkursie doceniano pedagogów charakteryzujących się otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami, w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym. Ma też na swoim koncie tytuł Superbelfra RP, Przyjaciela SuperKoderów Fundacji Orange i jest laureatem plebiscytu „Nauczyciel na Medal” oraz Listy 100 2020 SPRUC. Pedagog odebrał również niedawno Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia w kategorii nowatorskie metody, stosowane w zdalnym nauczaniu dzieci i młodzieży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *