Neuca ma kłopot. Ma zapłacić zaległy podatek. Kwota nie jest mała

Polecamy Wiadomości
fot. Andrzej Goiński

Toruńska Neuca, lider farmaceutyczny w kraju i jedna z największych firm w mieście, ma zapłacić 7,7 mln zł zaległego podatku wraz z odsetkami. Decyzję w tej sprawie spółka dostała od Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Decyzję określającą zobowiązania z tytułu podatku dochodowego za 2012 r. w kwocie wyższej od deklarowanej wydał naczelnik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Chodzi o 7,7 mln zł wraz z odsetkami.

Toruńska spółka wydała w tej sprawie komunikat:

“Decyzja została wydana, pomimo przedstawienia przez Neukę szeregu argumentów wskazujących, iż ustalenia Urzędu są błędne i nie mają podstaw prawnych. Dodatkowo, spółka posiada potwierdzenie prawidłowości swoich rozliczeń w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. W związku z powyższym spółka nie tworzy rezerw obciążających wynik finansowy” – czytamy w komunikacie.

Decyzja urzędu jest ostateczna w administracyjnym toku instancji. Neuca planuje zaskarżenie jej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys