Neuca otworzyła dziś swoje centrum dystrybucyjne na JAR-ze [WIDEO]

Box2 Wiadomości
fot. Neuca

14,1 tys. m kw. – taką powierzchnię ma nowoczesne centrum dystrybucyjne Grupy Neuca – czołowego dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce – które powstało przy ul. Fortecznej na toruńskim JAR-ze. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w tej branży.

Działający już od kilku miesięcy kompleks przy ul. Fortecznej 35-37 dziś został oficjalnie otwarty. Budowa centrum dystrybucyjnego Neuca rozpoczęłą się w 2016 r. – i jak podkreśla toruńska spółka – ma “duże znaczenie dla wzmocnienia łańcucha dostaw oraz prac związanych z udoskonalaniem jakości serwisu i obsługi aptek współpracujących z Grupą”.

Nowy magazyn o powierzchni 14,1 tys. m kw. jest drugim co do wielkości obiektem i piątym zautomatyzowanym centrum logistycznym w Grupie Neuca. W sumie w strukturze magazynowej spółki funkcjonuje 15 obiektów. 

– Jednym z naszych kluczowych obszarów aktywności jest konsekwentna praca nad poprawą satysfakcji klientów i coraz lepszy serwis – podkreśla Grzegorz Dzik, wiceprezes Grupy Neuca. – Bardzo istotne znaczenie w tych działaniach ma sprawny i nowoczesny system logistyczny. Dlatego nowy magazyn w Toruniu, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zwiększa nasz potencjał na jeszcze lepszą obsługę klientów, poprawi efektywność procesów logistycznych i rozwój naszych pracowników.

Kompleks na JAR-ze jest jednym z najnowocześniejszych w branży. Został wyposażony w najnowsze technologie, dzięki czemu maksymalna przepustowość może wynieść do 675 tys. opakowań dziennie. Oznacza to, że z każdego metra kwadratowego dziennie może być wydanych 1,8 tys, opakowań.

Magazyn wyposażony jest w automaty do wydawania produktów szybkorotujących, odpowiadających za obsługę ok. 70 proc. linii produktów. Centrum dysponuje również najszybszym przenośnikami w branży transportującymi z prędkością do 2,8 tys. pojemników na godzinę.

Dzięki tym technologiom zamówienia do aptek mogą być zrealizowane z magazynu w mniej niż dobę, a najkrótsze w ok. półtorej godziny. Nowe centrum przejmie zadania dotychczasowego toruńskiego tradycyjnego magazynu przy Szosie Bydgoskiej oraz część zadań z innych magazynów. Będzie odpowiedzialne głownie za obsługę aptek w północnej i północno-wschodniej Polsce.

Obok centrum dystrybucyjnego powstaje nowa centrala Spółki. Będzie to budynek biurowy o powierzchni użytkowej blisko 19 tys. m. kw. Przeniosą się do niego wszyscy pracownicy biurowi Neuca w Toruniu, obecnie pracujący w czterech lokalizacjach. A to “wpłynie na usprawnienie przepływu informacji i poprawę efektywności”.

Budowa nowej centrali ma się zakończyć w czwartym kwartale 2019 r.  A sam biurowiec zostanie otwarty w pierwszej połowie 2020 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *