NFZ pokryje koszty testów diagnostycznych u pilnych i planowych pacjentów w szpitalu

Box2 Wiadomości

Narodowy Fundusz Zdrowia pokryje koszty testów w kierunku COVID-19, wykonywanych u pacjentów w szpitalu, zarówno tych pilnych, jak i planowych – zapewnił w piątek prezes NFZ Adam Niedzielski na Twitterze.

Zapewnił, że zgodnie z decyzją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego “płatnik pokryje koszty testów w kierunku COVID-19, wykonywanych dla szpitalnych pacjentów planowych i pilnych. To szczególna grupa ryzyka. Naszym warunkiem finansowania jest podpisana umowa z laboratorium lub umieszczenie na wykazie covidowym”.

Tym samym odpowiedział na pytanie prezesa Fundacji Instytutu Profilaktyki dra Pawła Grzesiowskiego, który na Twitterze zapytał, czy płatnik pokryje koszty testów przesiewowych u bezobjawowych pacjentów, wspominając jednocześnie o “festiwalu testowania”.

Festiwal testowania – wiele szpitali testuje planowych i pilnych pacjentów bez objawów COVID-19. Mimo braku styczności – test jest traktowany jak morfologia. Co na to płatnik? Czy pokryje koszty testów przesiewowych u bezobjawowych pacjentów? – postawił pytania dr Grzesiowski.

(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *