Nie będzie przystanków kolejowych “Garbaty Mostek” i “Podgórz”!

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W ramach kolejowych projektów w Toruniu miały powstać dodatkowe przystanki kolejowe: “Garbaty Mostek” i “Toruń Podgórz”. Ostatecznie zapadła jednak decyzja, że zadania nie będą realizowane. Dlaczego?

O kolejowych projektach, jakie będą realizowane w Toruniu w najbliższych latach, pisaliśmy w styczniu. W planach jest m.in. modernizacja stacji Toruń Miasto i Toruń Wschodni oraz torów między nimi i kompleksowa odnowa mostu kolejowego wraz z budową kładki pieszo-rowerowej.

Jednym tchem przy okazji kolejowych projektów urzędnicy wymieniali także budowę dodatkowych przystanków kolejowych: w okolicach Garbatego Mostu i na Podgórzu. Te plany nie są już aktualne.

– Zdecydowano się odstąpić od budowy tych przystanków kolejowych, bo planowany przystanek “Garbaty Mostek” znajdowałby się jedynie 400 m od peronów dworca Toruń Miasto – tłumaczy Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. – Natomiast planowany przystanek “Toruń Podgórz”- ok. 800 m od przystanku “Toruń Kluczyki”.

W planach jest jednak budowa dodatkowego przystanku “Toruń Mokre”. Gdzie konkretnie? Ma on powstać na wysokości przejazdu kolejowego przy ul. Kociewskiej w ramach modernizacji linii kolejowej nr 207 Toruń Wschodni – Grudziądz.

Co myślicie o tej zmianie planów? Czekamy na Wasze komentarze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Nie będzie przystanków kolejowych “Garbaty Mostek” i “Podgórz”!

  1. Ta pani chyba nie widziała miarki w swoim życiu. Garbaty Mostek może i jest blisko Dworca Miasto i niech jej będzie, ale na Podgórzu nie ma stacji, która ma sens. Kluczyki są schowane i mało kto tam się kieruje. Gdyby zrobić peron na wysokości skrzyżowania Poznańskiej z Hallera (moim zdaneim to jest od Kluczyków więcej niz 800m) to byśmy mieli bardzo sensowne połączenie z Centrum i z Copernicusem. W świetle remontu mostu jest to świetny pomysł, ale kolejarze nie lubią pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *